شرکت زيست فناوري سپهر باختر در سال 91 در اداره ثبت شرکتهاي کرمانشاه به ثبت رسيده و از همان زمان تحت پوشش و حمايت پارک علم و فناوري استان کرمانشاه مشغول فعاليت است .
فعاليت شرکت با توجه به سابقه و تخصص اعضاي موسس و مديران آن بطور خلاصه در زمينه هاي زير مي باشد :
- ارائه مشاوره ، انجام طراحي و اجرا در زمينه هاي :
   احداث واحدهاي مدرن و صنعتي توليد و پرورش گاو شيري
   احداث واحدهاي توليد کود آلي گرانوله از پسماندهاي دامي و آلي
   احداث واحدهاي توليد کود آلي ورمي کمپوست و چاي کمپوست از پسماندهاي دامي و آلي
   احداث واحدهاي توليد بيوگاز وبرق از کود دامي و پسماندهاي آلي
- انجام مطالعات نيمه تفصيلي و تفصيلي خاکشناسي
- عرضه دانش فني و تجهيزات تکنولوژي کاشت درخت در اراضي پست مناطق خشک ، بياباني و سنگلاخ بدون استفاده از انرژي و آبياري " تکنولوژي گرواسيس "
اعضاي موسس شرکت داراي سوابق طولاني مديريتي و اجرائي در شرکتهاي بزرگ کشاورزي و دامپروري و نيز مرکز تحقيقات خاک و آب کشوربوده و تجربه عملي طولاني مدت در مشاوره ، طراحي ، اجرا ، توليد صنعتي و ايجاد برند داشته و يکي از اعضاي موسس در سالهاي 87 و 89 بعنوان کارآفرين برتر کشاورزي استان کرمانشاه برگزيده شده است .

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group