پروژه " حیات + بیابان سبز " با موفقیت در تاریخ 31 آگوست 2015 در منطقه بیابانی سان ماتئو کشور اسپانیا خاتمه یافت.

این پروژه توسط دانشگاه valladolid اسپانیا و با همکاری شرکت گرواسیس هلند به منظور کاشت درخت در یکی از مناطق بیابانی کشور اسپانیا به اجرا در آمده بود . تصاویر زیر در ابتدای اجرای پروژه تهیه شده است :

تصویر زیر جدیدترین وضعیت محل اجرای طرح را در سال 2015 نشان میدهد

افراد حاضر در عکس از چپ براست آقایان پروفسور زاکاریاس کلریگو، پیترهوف مخترع فناوری و مدیرعامل شرکت گرواسیس ، پروفسور فرمین گاریدو ، خوزه مانوئل گونزالس شهردار سان ماتئو وپروفسور خوزه لوئیس مارکوس روبلزدرکنار سه نسل از مدل های ظرف واترباکس و دونسل از نوع جدید و تجدید پذیر ان با نام تجاری گروباکس

تصاویر زیر نیز وضعیت جدید طرح مشابهی در منطقه ساراگوسا اسپانیا را نشان میدهد

برای مشاهده گزارش خبری شبکه تلویزیونی RTVE اسپانیا لطفا ( اینجا ) کلیک بفرمائید.

البته مدت این گزارش که از بخشهای متنوعی  تشکیل شده سی دقیقه است و بخش مربوط به نتایج فناوری گرواسیس از دقیقه شانزدهم آن آغاز میگردد.

 

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group