روز دوشنبه مورخ 19 بهمن 94 با دعوت اداره جهاد کشاورزی شاهرود یک کارگاه آموزشی یک روزه برای معرفی فناوری گرواسیس به علاقمندان در تالار اجتماعات بخش ترویج اداره جهاد کشاورزی شاهرود برگزار شد.

در این جلسه گرم و صمیمی که کارشناسان محترم ادارات جهاد کشاورزی شاهرود ، بانک کشاورزی ، منابع طبیعی و تعدادی از کشاورزان و باغداران پیشرو استان سمنان حضور داشتند ، سهرابی و صیادیان مدیران شرکت زیست فناوری سپهر باختر به تشریح مکانیزم عملکرد فناوری گرواسیس پرداخته و روش پرورش صحیح نهال ، نحوه استفاده از قارچ مایکوریزا و شیوه نصب واترباکس را بصورت عملی آموزش داده و در پایان به سوالات حضار پاسخ دادند.

برای مشاهده عکسها لطفا ( اینجا ) کلیک فرمائید

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group