برنامه آموزش عملی کاشت درخت با استفاده از فناوری گرواسیس روز چهارشنبه چهاردهم بهمن ماه 94 با حضور معاون محترم مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس جناب آقای مهندس عالی زاده و تنی چند از کارشناسان این سازمان توسط آقای مهندس صیادیان رئیس هیئت مدیره شرکت زیست فناوری سپهر باختر در محل یکی از پارکهای این شهر برگزار گردید.

در این برنامه ضمن تشریح تئوری فناوری گرواسیس روش کاشت نهال با استفاده از اصول این فناوری و بکارگیری واترباکس بصورت عملی آموزش داده شد . لازم ذکر است که سازمان پارکها و فضای سبز بندرعباس با توجه به معضل خشکسالی و محدودیت شدید منابع آب در این شهر ضمن خرید تعداد پنجاه دستگاه واترباکس در نظر دارد در مرحله اول به کشت آزمایشی نهال های بومی منطقه با این فناوری مبادرت نموده و سپس در سطح وسیع و گسترده تر از آن استفاده نماید.

برای مشاهده سایر عکسها لطفا ( اینجا ) کلیک فرمائید.

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group