20

در روز پنجشنبه یکم بهمن ماه با حضور  آقایان مهندس رحیم سهیلی و مهندس علیجان زاده مدیران محترم واحد های اترک و شهید مدنی شرکت ران از مجموعه واحد های متعلق به هولدینگ کشاورزی پارس ( بنیاد مستضعفان ) و بهروز سهرابی مدیرعامل شرکت زیست فناوری سپهر باختر عملیات آموزش کاشت نهال با واتر باکس و کاشت آزمایشی تعداد بیست اصله نهال درختان میوه شامل گردو ، انگور ، زیتون ، انار و انجیر در اراضی واحد اترک شرکت ران ( نزدیک به مرز ایران با کشور ترکمنستان ) با استفاده از فناوری گرواسیس به مرحله اجرا در آمد.

همچنین در ادامه این برنامه در روز شنبه مورخ سوم بهمن ماه نیز کاشت آزمایشی تعداد ده نهال با استفاده از فناوری گرواسیس توسط آقای مهندس علیجان زاده در واحد شهید مدنی به اجرا درآمد. لازم ذکر است که شرکت ران دارای اراضی وسیعی در پایین دست سد وشمگیر میباشد که با محدودیت منابع آبی و پایین رفتن سطح آبهای زیرزمینی مواجه است و ان شااله قابلیتهای فناوری گرواسیس کمک شایان توجهی در استفاده بهینه از این اراضی برای شرکت فراهم خواهد نمود.

برای مشاهده عکسهای مرحله به مرحله کاشت نهال و نصب واترباکس در دو واحد اشاره شده که در حقیقت این عکسها آموزش تصویری عملیات اجرائی این فناوری میباشند لطفا روی لینکهای زیر کلیک فرمائید.

عکسهای واحد اترک

عکسهای واحد شهید مدنی

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group