در جلسه ای که در تاریخ یکشنبه  94/10/20 و با دعوت اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی بعمل آمد ، مدیران شرکت زیست فناوری سپهر باختر در جمع گرم و صمیمی مدیران محترم ارشد ، فنی و کارشناسان این اداره کل حضور یافته و ضمن تشریح نحوه استفاده از تکنیک گرواسیس ، روش کاشت درخت در اراضی خشک و بیابانی و کوهستانی بدون استفاده از آبیاری و انرژی ، به سوالات مطرح شده از طرف حضار پاسخ دادند.
در جمع بندی پایانی جلسه طرفین اعلام آمادگی نمودند تا جهت مشخص شدن کامل پتانسیل های موجود در این فناوری طرح هائی را بصورت پایلوت در عرصه های منابع طبیعی استان و نیز مناطق حاشیه دریاچه ارومیه به مرحله اجرا درآورند.

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group