در جلسه ای که با حضور استاندار محترم استان یزد ، دوتن از معاونان استاندار ، مدیران محترم سازمان جهاد کشاورزی ، اداره کل منابع طبیعی ، آب و فاضلاب استان ، شهردار و نیز مدیر عامل محترم سازمان پارکها و فضای سبز شهر یزد و تنی چند از کارشناسان استان در تاریخ پنجم دی ماه نود و چهار در محل استانداری یزد و با موضوع مدیریت بهینه پساب و توسعه فضای سبز استان برگزار شد ، ضمن بررسی گزارشات عملیات اجرائی توسعه فضای سبز در این استان کم آب و کویری با هماهنگی ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با دعوت از مهندس سهرابی مدیرعامل شرکت زیست فناوری سپهر باختر فرصتی فراهم آمد تا ایشان به معرفی فناوری گرواسیس " روش کاشت درخت در اراضی خشک ، بیابانی و کوهستانی ( سنگلاخ ) بدون استفاده از انرژی و آبیاری " بپردازد.

لازم ذکر است که این شرکت طی تفاهم نامه ای با شهرداری یزد در حال برنامه ریزی یک طرح اجرائی با همکاری سازمان پارکها و فضای سبز شهر یزد می باشد.

 

 

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group