با اهداء تعداد یکصد دستگاه واتر باکس  توسط شرکت BIOFOG به باغ گیاه شناسی " خوزه سلستینو موتیس  " در بوگوتا کلمبیا که یکی از موسسات تحقیقاتی معتبر در آمریکای لاتین می باشد ، اولین پروژه بکار گیری فناوری گرواسیس در کشور کلمبیا آغاز شد.

در این پروژه تحقیقاتی که با همکاری این دو مجموعه در حال انجام است تعداد 270 اصله نهال با این واتر باکسها کاشته شده و نتایج و اثرات آن در برنامه های احیاء محیط زیست این کشور مورد بررسی و قضاوت قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده خبر منتشر شده در وب سایت موسسه مزبور لطفا ( اینجا ) کلیک فرمائید.

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group