دولت اردن اعتباری بالغ بر پانصد هزار دلار را بصورت مشترک در اختیار شرکت  Desert tulip  نماینده شرکت گرواسیس در اردن و موسسه ایتالیائی  Rome-based institute for university cooperation - ICU  برای توسعه و پیشبرد تحقیقات مربوط به بهره گیری از فناوری گرواسیس برای بیابان زدائی در این کشور قرارداد .
تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت در اراضی خشک ، بیابانها و مناطق کوهستانی ( سنگلاخ ) بدون استفاده از انرژی و ابیاری ) در سال اول کاشت ، نهال ها را قادر می سازد تا بتوانند ریشه های خود را به عمق بیش از سه متر و پایین تر خاک فرستاده و از آن پس نیز بدون نیاز به آبیاری به حیات خود ادامه دهند.
این روش در مقایسه با شیوه های مرسوم کشت درختان بیش از 99 درصد در مصرف آب صرفه جوئی ایجاد مینماید.

 

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group