در تاریخ 24 مهر ماه 97 در یک کارگاه آموزشی دو ساعته که با همت دفتر محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش و اداره حفاظت محیط زیست جزیره کیش در سالن اداره اموزش این سازمان و با حضور کارشناسان ادارات مربوطه تشکیل شد، فناوری گرواسیس " روش کاشت درخت در اراضی خشک بدون انجام آبیاری و استفاده از انرژی " بطور کامل تشریح گردیده و روش استفاده و بکارگیری این فناوری آموزش داده شد.

در همین راستا با موافقت معاون محترم عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش مقرر شد که یک طرح پایلوت درختکاری با استفاده از واترباکس گرواسیس در جزیره کیش اجرا گردد.

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group