شرکت گرواسیس با ارائه محصول نوآورانه " پیله گیاهی گروباکس " در تاریخ 26 سپتامبر 2018 ( 4 مهر 97 ) از سوی اتاق بازرگانی هلند بعنوان برترین شرکت خلاق از میان 100 شرکت برتر هلندی در زمینه خلاقیت و نوآوری برگزیده شد. این محصول رویای کشت درخت در اراضی خشک ، بیابانی و کوهستانی را بدون استفاده از آبیاری و انرژی محقق مینماید.

با گروباکس میتوان همزمان در اراضی پست فاقد آب به کشت یک نهال درخت همراه با سبزیجات پرداخت. فناوری گرواسیس برای کمک به اقتصاد خانوار های فقیر روستائی  بخصوص  در اراضی بیابانی و خشک و یا کوهپایه های ایران بهترین شیوه بوده و امید است که از طرف مدیران و مسئولان دولتی بعنوان یک ابزار کمکی برای رفع محرومیت مورد توجه قرار گیرد.

 

تصویری از یک گلخانه در ایالت باجا کالیفرنیا کشور مکزیک که با حمایت شرکت گرواسیس برای کمک به اقتصاد یک خانوار فقیر روستائی به کشت همزمان نهال درخت لیمو همراه با سبزیجات مختلف مبادرت شده است. اعضای خانواده فوق پس از گذشت 4 ماه در حال برداشت محصول از گلخانه خود هستند.

 

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group