نزدیک به دو سال و نیم پیشتر در تاریخ ششم اسفند 95  به مناسبت بزرگداشت هفته محیط زیست و همبستگی ملت ها و صلح جهانی طی مراسمی که با حضور خانم دکتر ابتکار رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست ، وزیر محیط زیست ایتالیا ، نمایندگان دفاتر محیط زیست سازمان ملل و اتحادیه اروپا در تهران و اعضای سفارتهای هلند ، ایتالیا ، فرانسه و ژاپن در محل باغ ملل پارک پردیسان تهران برگزار شد تعداد شش نهال زیتون با بکارگیری فناوری گرواسیس و استفاده از واترباکس کاشته شد. برای مشاهده تصاویر مراسم کاشت نهال روی ( این لینک ) کلیک کنید.

اما اینک پس از گذشت دو و نیم سال بدون هر گونه آبیاری این نهال ها در بهترین وضعیت خود بسر می برند و تصاویر زیر بیانگر این امر می باشد. برای مشاهده فیلم تهیه شده از نهالها لطفا روی (این لینک) کلیک فرمائید.
" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group