طی 5 سال گذشته طرحهای متعدد بیابانزدائی و درختکاری با اهداف گوناگون و بکارگیری فناوری گرواسیس و با استفاده از واترباکس و گروباکس گرواسیس در مناطق مختلف کشور اسپانیا به اجرا درآمده است . فیلم حاضر نتایج شگفت انگیز و جالب حاصل از این اقدامات را در مقایسه با روشهای مرسوم به نمایش می گذارد. لطفا برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید.  برای تماشای سایر فیلم های مربوط به هر ناحیه لطفا روی عناوین زیر نیز کلیک فرمائید.

باز سازی معادن در ناحیه Rio Frio

درختکاری به منظور پیشگیری از ریزش بهمن در پیست اسکی San Isidro

 درختکاری به منظور احیاء اکوسیستم در بیابانهای Los Monegros

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group