در ساعت ۴ بعدازظهر روز جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ طی مراسمی که با حضور خانم دکتر ابتکارمعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، وزیر محیط زیست ایتالیا٫ نمایندگانی از اتحادیه اروپا و دفتر محیط زیست سازمان ملل وهمچنین مقامات عالی رتبه از سفارتهای هلند٫ ژاپن ٫ ایتالیا و فرانسه در محل جدید الاحداث باغ ملل در پارک پردیسان تهران برگزار شد، به منظور پاس داشت محیط زیست و همبستگی ملتها و نیز یادبود نمایشگاه محیط زیست تهران تعداد 7 اصله نهال زیتون با استفاده از فناوری گرواسیس و واترباکس به دست مقامات شرکت کننده کاشته شد. در همین رابطه مهندس بهروز سهرابی مدیرعامل شرکت زیست فناوری سپهر باختر که نمایندگی رسمی شرکت گرواسیس در ایران را بعهده دارد طی سخنانی به تشریح و معرفی فناوری گرواسیس پرداخته و بر لزوم بکارگیری این روش ارزشمند با توجه به شرایط کم آبی و خشکسالی حاکم بر اقلیم و محیط زیست کشور تاکید نمود.

 

" کاشت درخت تنها راه نجات "

بشر در طول دوهزار سال گذشته دو بیلیون هکتار بیابان تولید کرده است ( منبع : World Resource Institute ) در حال حاضر این منطقه که متاسفانه کشور عزیز ما ایران در قلب آن قرار دارد در بحران خشکسالی پیش رونده قرار داشته و فاقد منابع اب کافی است . پیشنهاد ما تبدیل این منطقه به زمین حاصلخیز است ، با استفاده از تکنولوژی گرواسیس ( کاشت درخت بدون استفاده از انرژی و آبیاری ).

 

تکنولوژی گرواسیس یک راه حل ارزان برای کاشت درخت در زمینهای پست و فرسوده است ، این روش تنها راه حل درختکاری بدون استفاده از انرژی و ابیاری است . این سیستم تاثیرات اقتصادی ، زیست محیطی و اجتماعی بزرگی را برای کشورهای در حال توسعه یا توسعه یافته نوید می دهد .

در طول دهه گذشته ( از سال 2003 ) شرکت گرواسیس به توسعه تکنولوژی و پیشبرد پروژه ها در بیش از 20 کشور بیابانی دنیا پرداخته است ( آرژانتین ، بحرین ، شیلی ، چین ، دبی ، اکوادور ، اتیوپی ، فرانسه ، هند ، اردن  ، کنیا ، لیبی ، عراق ، کویت ، مکزیک ، عمان ، قطر ، عربستان سعودی ، اسپانیا ، آمریکای شمالی .....) ازمایشات انجام شده با کاشت بیش از 300000 اصله از انواع درختان و درختچه های مثمر و غیر مثمر در مناطق بیابانی و کوهستانی این کشورها با درصد بقای 90 درصد ، قابلیت این تکنولوژی را برای همگان به اثبات رسانده است .

Template Design:Dima Group